שאלות נפוצות ותשובות

כדי למנוע רטיבות, חשובה מאוד עבודת מריחת הרובה (חומר איטום) אחרי הריצוף. אם לא אוטמים ברובה איכותית, שעמידה בפני רטיבות, מים עלולים לחדור לרצפה ולקירות הצמודים. מומלץ להשתמש באיש מקצוע למריחת הרובה, אם כי ניתן לעשות זאת לבד. חשוב לנקות היטב את המשטח, ולייבשו לגמרי לפני המריחה.
כדי למנוע רטיבות בארונות המטבח יש לבדוק את האיטום בין הקרמיקה לשיש ובין הכיור לשיש. זכרו כי הרטיבות היא שגורמת לריקבון.
לא. יש להגביה את הכלי החם, כדי שלא יבוא במגע עם השיש. מגע של כלי חם עם שיש עלול לפוצץ אותו.
כדי לשמור על מראה הכיור, יש להקפיד ולנקות אותו באמצעות מטלית רכה, ולא להשתמש בסקוטש או בכרית ניקוי ממתכת.
שאריות דבק ישן על משטחים שונים בבית ניתן להסיר על ידי מריחת האזור בחומץ.
כתמים על השיש ניתן להסיר על ידי שפשוף עדין בלימון חצוי, שעליו זורים מעט מלח. כדי למנוע היווצרות כתמים חדשים ולשמור על הברק של השיש, יש למשוח אותו בשעווה.
כדי לנקות כתמים מאבן קיסר, מומלץ להשתמש בחומר שנקרא אסטוניש של חברת “יעקבי”.
ככל שהריצוף יוקרתי יותר, כך הבקרה על איכות המוצר אמינה יותר, מה שמבטיח גוון שלא משתנה, שחיקה נמוכה, ועמידות לאורך זמן. היות שלצרכן הפרטי אין את הכלים לבדוק את המוצר, מומלץ לקנות אותו מחברה מקצועית. יש לתכנן ולהתאים את הריצוף לצורכי הבית, היות ויש אזורי שחיקה גבוהה, לדוגמה ליד כיור המטבח ובכניסה לבית, לעומת אזורי שחיקה נמוכה כמו חדרי אמבטיה.
גרניט פורצלן הוא אריח חזק יותר מאריחי הקרמיקה, אך בעל דרגת שחיקה גבוהה יותר. לגוונים הכהים והצבעוניים דרגת שחיקה נמוכה יותר מאשר לגוונים הבהירים. כאמור, יש להתאים את הריצוף לצורכי הבית. באזורי שחיקה גבוהה, לדוגמה ליד כיור המטבח ובכניסה לבית, עדיף להשתמש באבן עמידה יותר, ובאזורי שחיקה נמוכה, כמו חדרי האמבטיה, אפשר להסתפק באבן פחות עמידה.
גם הריצוף בבית זקוק לטיפול כדי שישמור על יופיו לאורך שנים. לכן יש לשים לב לדברים הבאים: נוזלים בעלי צבע, כמו יין, קפה או מיץ, שנותרים על רצפת אבן זמן רב עלולים לגרום לכתמים. אם נשפך נוזל על הרצפה, נקו את הרצפה מיד. יש להימנע משימוש בחומרי ניקוי חומצתיים, שעלולים לצרוב את המשטח ולגרום לחספוסו. מומלץ לצפות את רגלי השולחנות והכיסאות בכיסויי גומי, על מנת למנוע שריטות מגרירה של רהיטים על האבן. אחת לשנה מומלץ למרוח את המשטח בסילר, שהוא נוזל איטום שמפחית ספיגה של נוזלים, ומקטין את הסיכוי להיווצרות של כתמים.
את האבן ניתן לחדש במהלך השנים על ידי ליטוש קריסטלי, אשר מחזיר לה את המראה הבוהק.
את האבן ניתן לעבד בעיבודים שונים ולהגיע לגימורים שונים. לדוגמה, אבן מכובסת בסגנון עתיק בגימור מאט עם פאות שבורות, או לחילופין מוצר מבריק עם פאות ישרות. דרגת הברק נקבעת באמצעות ההברקות הקריסטליות שמבצעים על האבן.
אם ריצפתם את הדירה בשיש, מומלץ לעשות ליטוש לאחר גמר הריצוף, ולמרוח את האריחים בסילר שמונע ספיגה של נוזלים. דרשו מבעל המקצוע שהזמנתם להשתמש בחומר זה, כדי שהאבן תשמור על חיוניותה לאורך זמן.
אנחנו לא ממליצים להתפתות ולרכוש אריחים המיועדים לחיפוי קירות לצורך ריצוף. אריחי החיפוי הם אמנם יפים, אבל הם לא מתאימים לריצוף.
הקונצ’טו היא “היהלום שבכתר” של היקרות שבאבני החיפוי. הקונצ’טו עשויה אבני חן המשמשות לתעשיית התכשיטים, והיא מרהיבה ביופייה. היא בעלת עמידות גבוהה לכתמים ולמוצרי ניקוי. יש לה תשעה גוונים, חלקם שקופים, וניתן להאירם בעזרת גופי תאורה פנימיים לקבלת אפקט יוקרתי ונוצץ. השימוש העיקרי במוצר הוא במשטחי אמבט ובמטבח. שיש הארמון היא אחת החברות הבודדות בארץ שמייצרת מטבחים מאבן קונצ’טו. מכיוון שהיא אבן חזקה, שהחיתוך, הליטוש וההדבקה שלה שונים מאבן רגילה, והיא מצריכה עבודה עדינה ומיומנות גבוהה.
שטיח הפסיפס הוא אלמנט עיצובי מעניין, המבוקש מאוד בבתים פרטיים, משרדים, אולמות תצוגה, חנויות, אולמות אירועים ומסעדות. שטיח הפסיפס בעל יתרונות רבים: יריעות פסיפס מעניקות לדירה מראה יוקרתי, והופכות כל חדר ליחידה מעוצבת. הפסיפס עמיד במיוחד; הוא אינו נשחק ואינו סופג נוזלים. הפסיפס מגיע על-גבי רשתות בגדלים שונים ובצורות מגוונות, מה שמאפשר התמודדות עם בעיות עיצוב. לדוגמה, פינות מעוגלות הן הזדמנות מצוינת לשילוב פסיפס, משום שניתן לעצבו בחצי עיגול בקלות, והוא מאפשר כיסוי שטח מרבי. בשל גמישותו של שטיח הפסיפס ניתן לחתוך ממנו רצועות דקות כדי לעטר מקומות מסוימים בפסי פסיפס דקים. לדוגמה, בחדר האמבטיה, אפשר לשלב רצועות דקות של פסיפס ברצפת החדר, וכך גם בתוך המקלחון או על הקירות. בנוסף, רצועות הפסיפס יכולות להשתלב בין אריחי הקיר במטבח. ניתן לצפות ביריעות פסיפס גם את המשטחים הצמודים לכיור במטבח ובחדר האמבטיה, וכל משטח אחר בבית, כמו שולחנות ושידות.
נכון. אם מעוניינים במשטח אבן בהירה למטבח, כדאי לקחת בחשבון ששיש או גרניט בגוון בהיר סופחים מים. לכן אם בחרתם באבן בהירה, מומלץ להשתמש באבן קיסר שאינה סופחת מים.
לריצוף של גינה או חצר מומלץ להשתמש באבן לא מלוטשת. אבן חברונית מתאימה במיוחד לייעוד זה.
בוודאי. מומלץ להחליף ריצוף לאחר בדיקת הצנרת. אסור להניח ריצוף חדש על צנרת ישנה ורקובה.
במידה ואת מעוניינת במערכת חימום רצפתית, כדאי לבדוק מראש האם סוג הריצוף שבחרת מתאים למערכות כאלו.
לאי העבודה יש זכות קיום רק כשתנאי השטח מאפשרים זאת. בדרך כלל מומלץ לתכנן אי מרכזי כאשר המטבח גדול. לפני בניית אי יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

יש להקפיד על מרחק נכון בין האי לבין הארונות ומשטחי העבודה הנוספים שקיימים בהיקף המטבח.

המעבר בין האי לבין שאר ארונות המטבח צריך להיות 90 ס”מ לפחות. במטבח מלבני רצוי לתכנן אי צר וארוך, וגם זאת בתנאי שהשטח מסביבו מספיק גדול.

אפשר להפוך את האי המרכזי ל”חצי אי”, שאינו עומד חופשי מכל עבריו, אלא מחובר בצלע אחת לארונות המטבח או לאחד הקירות.

מעל האי אפשר למקם מדף גדול עם כלים ועזרי בישול, למען הנגישות והזמינות.

אם לחיפוי הקיר במטבח נדרש שיש ארוך, מומלץ לחלק את האבן לחלקים, כדי לא ליצור מראה כבד למטבח.
בעל המקצוע שמבצע את העבודה אחראי לפינוי הפסולת וניקיון המקום. אנחנו בשיש הארמון רואים בדבר חלק בלתי נפרד מהשירות ללקוח, ומקפידים על פינוי הפסולת והניקיון עם סיום העבודה. אנו מעוניינים שלקוחותינו יהיו מרוצים מתחילת העבודה ועד סיומה.

חייגו 0722-657-835 או השאירו פרטים ונחזור בהקדם